Ryttylässä on kyläyhdistys joka näkyy ja kuuluu - vuosikokous 1.4.2023!

23.3.2023

Tarvitsemme Ryttylässä kyläyhdistyksen, joka näkyy ja kuuluu. Totta.

Hyviä uutisia!

Meillä on jo sellainen yhdistys ja sen toiminnan ehdotetaan vielä reippaasti laajenevan, joka onkin saavutus sillä erityisesti syksy 2022 oli hyvin aktiivinen Ryttylä-päivän, kyläturvallisuushankkeen, HausHackin ja koirapuistotalkoiden myötä.

Lue lisää vuoden 2022 toimintakertomuksesta ja tuoreesta blogista.

Tässä ja nyt voit tutustua vuosikokouksessa käsiteltävään vuode 2023 toimintasuunnitelmaan, ja siihen liittyvään kyläturvallisuussuunnitelmaan

Tervetuloa vuosikokoukseen - katso ohjeet!

Ryttylän kyläyhdistys ry:n vuosikokous pidetään 1.4.2023 klo 13 Punka Hubissa, Vanha Kylätie 10 D, Ryttylä.

Äänioikeutettuja kokouksessa ovat kyläyhdistyksen varsinaiset jäsenet, mutta Ryttylässä vakinaisesti asuvat ovat tervetulleita seuraamaan kokousta. Jos haluat liittyä jäseneksi, tee se viimeistään 31.3. klo 18 mennessä, jotta hallitus ehtii käsitellä jäsenhakemuksen ennen vuosikokousta. Täältä löydät jäsenhakemuslomakkeen, yhdistyksen säännöt, yhdistyksen yhteystiedot ja nykyisen hallituksen kokoonpanon.

Tervetuloa, toivoo:

Ryttylän kyläyhdistys ry:n hallitus

P.s. jos haluat tulla tutustumaan yhdistyksen toimintaan ennen vuosikokousta, järjestämme avoimen illan sekä etänä että paikanpäällä 29.3.2023, lisätiedot täältä.⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠